WERRE RZ F1 (32-802) product photo view-2 L
WERRE RZ F1 (32-802) product photo front L
WERRE RZ F1 (32-802) product photo view-2 L
WERRE RZ F1 (32-802) product photo front L
WERRE RZ F1 (32-802) product photo front S
WERRE RZ F1 (32-802) product photo view-2 S
Detayları göster
Bu çeşitlilikle ilgileniyor musunuz? Lütfen aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçin; size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.
Your message: 5000 characters remaining.

Rijk Zwaan gizliliğinizi korumaya ve saygı göstermeye kararlıdır ve iletişim bilgilerinizi yalnızca sizi Rijk Zwaan ürünleri, hizmetleri, ilgili bilgiler ve ticari ve pazarlama faaliyetleri hakkında bilgilendirmek için kullanacağız. Lütfen bilgilerinizi nasıl kullandığımıza ilişkin gizlilik bildirimimizi okuyun. Aşağıdaki gönder seçeneğine tıklayarak Rijk Zwaan'ın yukarıda gönderilen kişisel bilgileri saklamasına ve işlemesine izin vermiş olursunuz.

Detaylar

Çeşit adı
WERRE RZ F1 (32-802)
Tanıtım numarası
32-802 RZ
Çeşit tipi
Beyaz
Tanım

Excellent field standability

Werre RZ is a white kohlrabi for the fresh market. It has flatround shaped bulbs with strong and flexible leaves. The plant is vigorous and has a semi upright habit. The roots and hypocotyl are strong. Even in difficult conditions, Werre RZ performs well. Werre RZ has an excellent harvest window, very good field standing ability and is strong against cracking. We recommend this variety for late summer and autumn harvest in Central and Eastern Europe and for late autumn into winter harvest open field cultivation in South Europe.

• Good performance under harsh conditions
• Excellent field standability